Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w II edycji konferencji 3M Oral Care Masterclass!
3M Oral Care Masterclass Conference to największa konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom stomatologiczno-ortodontycznym. Konferencja na której warto być!
500 uczestników, 15 profesjonalnych prelekcji, 15 specjalistów ze świata nauki i praktyki - to wszystko w ciągu trzech niezwykle interesujących dni seminariów i warsztatów praktycznych. Tegoroczna, II edycja inspirowana jest filozofią „Style Italiano”, która znalazła zwolenników i propagatorów na całym świecie. W tym roku zapraszamy na spotkanie z takimi znakomitymi członkami grupy Style Italiano jak: prof. Angelo Putignano, dr Jordi Manauta, dr Giuseppe Marchetti, dr Giulio Pavolucci, dr Maciej Żarow, lek. dent. Marcin Krupiński oraz wieloma innymi wysokiej klasy specjalistami z Polski i zagranicy. To właśnie oni podzielą się z Wami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wieloma użytecznymi wskazówkami.
Wybierz swoją specjalizację aby zobaczyć pakiety
Bankiet
26.10.2018, piątek rozpoczęcie o godzinie 20:00 Hotel DoubleTree by Hilton ul. Łąkowa 29, Łódź
SprawdźZadzwoń
Biuro Organizacyjne Avigraf:
+48 726 893 853
poniedziałek - piątek, od 9:00 do 17:00
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi konferencji.
Twoja wiadomość została wysłana poprawnie.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później...
Tytuł naukowy oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych uzyskał na Uniwersytecie w Ankonie we Włoszech. Jest profesorem zwyczajnym w stomatologii odtwórczej w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Ponadto jest również kierownikiem oddziału stomatologii operacyjnej i endodoncji w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy oraz Dean School of Dental Hygienist Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Aktywny członek Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Operacyjnej (SIDOC). Założyciel Włoskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (IAED). Aktywny członek Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (EAED). Na co dzień prowadzi prywatny gabinet stomatologiczny w Ankonie koncentrując się przede wszystkim na stomatologii odtwórczej i estetycznej. Jest również współautorem książki "Stomatologia adhezyjna: klucz do sukcesu" pod redakcją Quintessence International oraz współtwórcą "Pośredniej konserwatywnej odbudowy zębów bocznych" (UTET 2008). Prof. Angelo Putignano prowadzi liczne międzynarodowe wykłady na całym świecie, poświęcone tematyce adhezyjnych i estetycznych uzupełnień protetycznych.
Piątek 26.10 Seminarium
Odbudowy w odcinku przednim – sposoby postępowania
09:30 - 11:30
Urodzony w Sienie w 1984 r. aktualnie mieszka w Montepulciano, małym miasteczku w Toskanii. W codziennej praktyce stomatologicznej koncentruje się przede wszystkim na adhezyjnych uzupełnieniach pośrednich i bezpośrednich, ze szczególnym upodobaniem w odcinku przednim. Jest profesorem wizytującym w Szkole Stomatologicznej oraz ukończył II poziomie Master Level w zakresie rekonstrukcji i endodoncji pod opieką swojego mentora prof. Simone Grandini na uniwersytecie w Sienie. Prowadzi prywatna praktykę stomatologiczną w Cortonie wspólnie z dr. Andrei Fabianelli oraz prof. Simone Grandini, koncentrując się na rekonstrukcjach oraz leczeniu endodontycznym. Ponadto jest honorowym członek grupy Styleitaliano oraz Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Zachowawczej (SIDOC), prelegentem na konferencjach naukowych i kursach pralktycznych, współtwórcą książek "La Protesi fissa con margini di chiusura verticali" oraz "La Protesi Implantare: vantaggi, problemi e soluzioni pratiche" autorstwa dr Ezio Bruny i dr Andrei Fabianelli.
Piątek 26.10 Seminarium
Uzupełnienia po leczeniu endodontycznym
12:00 - 14:00
Urodzony w Meksyku ukończył z wyróżnieniem stomatologię na Uniwersytecie Technologicznym w Meksyku (UNITEC). Kontynuował studia podyplomowe ze stomatologii operacyjnej i estetycznej, uzyskując tytuł magistra na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim (UIC) w Barcelonie w Hiszpanii. Opracował i obecnie opracowuje różne materiały i instrumenty dla stomatologii estetycznej i fotografii we współpracy z międzynarodowymi firmami. Członek Styleitaliano. Jest wykładowcą w na Uniwersytetach w Sewilli i Sienie oraz konsultantem naukowym dwóch europejskich czasopism. Konsultant europejskich czasopism, a także autor książki Layers (Quintessence 2012) oraz autor i współautor wielu publikacji w międzynarodowych czasopismach. Dr Jordi Manauta jako międzynarodowy wykładowca, bardzo często jest zapraszany do różnych krajów w celu poprowadzenia wykładów i seminariów na tematy związane ze stomatologią estetyczną.
Piątek 26.10 Seminarium
„The front wing technique” – technika zamykania diastem
15:00 - 17:00
Urodził się w Parmie w 1972 r. Ukończył Uniwersytet Medyczny wydział stomatologii w Parmie w 1996 roku. Aktualnie jest aktywnym członkiem Włoskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (IA) oraz AIC (Accademia Italiana di Conservativa). Na co dzień pracuje w swojej prywatnej klinice stomatologicznej Studio Dentistico Marchetti w Parmie specjalizując się zarówno w procedurach stomatologii zachowawczej jak i protetycznej. Jest również wizytującym wykładowca na uniwersytetach w Sienie (Włochy) i Marsylii (Francja). Ponadto bardzo aktywny wykładowca na krajowych i międzynarodowych kursach i konferencjach naukowych.
Sobota 27.10 Seminarium
Innowacyjność w odbudowach pośrednich
14:30 - 16:30
Studia na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie ukończył w 1995 roku. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie. W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat badań technik inlay/onlay, a w 2005 ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.
Odbywał staż m. in. na Uniwersytecie w Goteborgu, prowadził badania naukowe w klinikach dentystycznych w Leeds i Manchesterze w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym. Laureat nagrody International Association for Dental Research dla młodych naukowców (IADR 2003 Goteborg).
Autor ponad 50 publikacji ogłoszonych drukiem w j. polskim oraz w j. angielskim. Wygłosił ponad 100 odczytów na kongresach naukowych w Polsce oraz za granicą.
Jako członek prestiżowej włoskiej grupy badawczej w zakresie stomatologii odtwórczej „Style Italiano” prowadzi wykłady na wielu międzynarodowych kongresach i kursach.
Od 16 lat prowadzi praktykę prywatną w Krakowie, a od 13 lat Centrum Kształcenia Podyplomowego Dentist, w którym prowadzi kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. Autor książki "EndoProtetyka. Przewodnik dla praktyki" Wyd. Kwintesencja 2013r.
We wrześniu 2014r. został nominowany na Profesora wizytującego Uniwersytetu w Chieti (Włochy).
Sobota 27.10 Wykład
Najczęstsze błędy w stomatologii odtwórczej
10:00 - 11:30
Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz estetycznej odbudowie zębów z wykorzystaniem licówek i onlayi. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Autor publikacji oraz prezentacji i warsztatów dla lekarzy stomatologów z zakresu endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Laureat Nagrody Młodych Pracowników Nauki 2011 za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne.
Sobota 27.10 Seminarium
Estetyczne cementowanie prac
12:00 - 13:30
Niedziela 28.10 Warsztat
Adhezyjne cementowanie: onlay, koron i licówki pełnoceramicznej
09:00 - 16:00
Stomatolog ogólnie praktykujący, jest absolwentem Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uzyskał również specjalizację ze Stomatologii Ogólnej i ukończył podyplomowe Curriculum in Oral Implantology na frankfurckim uniwersytecie.
Od 1998 roku współprowadzi Prywatną Klinikę DENTURA w Gryfinie z funkcjonującym tam laboratorium prostetycznym. Jest także autorem wielu prac naukowych specjalizującym się w endodoncji, stomatologii minimalnie inwazyjnej, implantologii, technologiach CAD/CAM oraz makrofotografii stomatologicznej. Jako pierwszy w Polsce stworzył i przeprowadził wspólnie z dr. Lassocińskim wykład dla lekarzy stomatologów w pełnej technologii na kinowym ekranie 3D.
Sobota 27.10 Seminarium
Minimalnie inwazyjne rekonstrukcje protetyczne
17:00 - 19:00
Niedziela 28.10 Warsztat
Licówki ceramiczne, kompozytowe, bez preparacji
09:00 - 16:00
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi z 1995 r. Od 1996 r. pracuje jako asystent w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Katedry Stomatologii Odtwórczej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się przede wszystkim w stomatologii estetycznej i protetyce stomatologicznej. Od 20 lat regularnie i konsekwentnie doskonali swoje umiejętności na wielu konferencjach i kursach szkolenia podyplomowego w Polsce i zagranicą. Jest współautorem książki „Kompendium wykonywania uzupełnień protetycznych” pod redakcją dr hab. prof. nadzw. Beaty Dejak oraz licznych artykułów badawczych i kazuistycznych. Prowadzi kursy praktyczne i szkolenia z zakresu protetyki protez stałych, stomatologii estetycznej, projektowania atrakcyjnego uśmiechu w całej Polsce.
Niedziela 28.10 Warsztat
Licówki porcelanowe – świadome działanie krok po kroku
09:00 - 16:00
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, jest specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją. Obecnie pracuje jako lekarz stomatolog w Niewada Clinic oraz konsultant medyczny 3M Oral Care, Philips i Medin. Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym, bezpośrednich i pośrednich rekonstrukcjach zębów oraz profilaktyce stomatologicznej. Od początku swojej kariery prowadzi wykłady oraz warsztaty praktyczne dla lekarzy stomatologów, studentów stomatologii, a także higienistek stomatologicznych. Jest również autorem wielu publikacji naukowych dotyczących leczenia endodontycznego, zachowawczego oraz protetyki i profilaktyki stomatologicznej.
Niedziela 28.10 Warsztat
Zaawansowane modelowanie zębów z materiałów kompozytowych
09:00 - 16:00
Ukończone studia medyczne (M.D.), Univ. of Seville
Specjalizacja ze Stomatologii (D.D.S.), Univ. of Seville
Specjalizacja i Master of Science w Orttodoncji, Case Western Reserve University Cleveland (Ohio, USA)
Doktorat Oral Sciences, Univ. of Seville
Aktywny Członek I Chairman - Angle Society of Europe
Członek European Board of Orthodontics
Członek Spanish Board of Orthodontics
Profesor Nadzwyczajny, Univ. of Seville od 1995 do 2010
Aktywny Członek - Spanish Society of Specialized Orthodontists (A.E.S.O.R.) oraz AAO
Nagroda “Moriyón” otrzymana od Spanish Orthodontics Society
Członek komisji egzaminacyjnej E.B.O.
Laureat nagrody European Federation of Orthodontics za najlepszy artykuł kliniczny in 2011
Szereg publikacji w krajowych I międzynarodowych w czasopismach I wydaniach książkowych.
Wykładowca SEDO, SIDO, SFODF, EOS, AAO I innych krajowych I zagranicznych zjazdach towarzystw naukowych.
Od 1990 roku prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną w Sewilli.
Piątek 26.10 Kurs
"Korektory klasy II – jak osiągnąć perfekcyjne rezultaty"
09:00 - 17:00
Członek PTO, WFO, Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w 1995 r. Od 2002 r. prywatna praktyka ortodontyczna, od 2004 r. akredytacja Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia szkolenia podyplomowego w ramach specjalizacji z ortodoncji. Lata 2004-2005 kierownk Zakładu Ergonomii Śląskiej Akademii Medycznej.
Od roku 2011 wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej (podyplomowe studia logopedyczne). Autor publikacji o tematyce stomatologicznej, ortodontycznej, logopedycznej.
Od 2011 r. prowadzi szkolenia dla 3M na temat miniimplantatów ortodontycznych.
Sobota 27.10 Kurs
Poprawa uśmiechu - ortodontyczne możliwości i ograniczenia. Jak zwiększyć skuteczność i pokonać ograniczenia leczenia ortodontycznego?
10:00 - 13:30
Lek. stom. Katarzyna Dziuba‑Osikowicz jest absolwentką Wydziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2004 roku prowadzi praktykę ortodontyczno-stomatologiczną, a od 2013 współpracuje z firmą 3M, prowadząc kursy Incognito w ramach In-Office Hosting Day.
Jest specjalistką w zakresie ortodoncji, posiada certyfikat systemu Incognito oraz tytuł Master of Lingual Science Incognito, Napoli 2015. W swojej praktyce stosuje także leczenie aparatami stałymi, korzystając z większości współczesnych metod: zakotwienia szkieletowego, mikrośrub, RPE, SARPE czy też leczenia metodą lingwalną.
Piątek 26.10 Kurs
Incognito - kurs certyfikacyjny cz.1
09:00 - 17:00
Sobota 27.10 Kurs
Incognito - kurs certyfikacyjny cz.2
09:00 - 17:00
Dr n. med. Anna Wasiewicz jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest właścicielką i dyrektorką medyczną w autorskiej klinice stomatologicznej dla dorosłych My Dental Clinic. Od 2010 roku pracuje jako nauczycielka akademicka w Zakładzie Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie jest zaangażowana w pracę kliniczną oraz naukowo-dydaktyczną.
W swojej praktyce zajmuje się leczeniem przypadków wielospecjalistycznych, stosując nowoczesne techniki, w tym zakotwienie szkieletowe i aparaty ortodontyczne najnowszych generacji. Specjalizuje się w leczeniu metodą językową – systemem Incognito. Jest ponadto autorką wielu prac naukowych prezentowanych i wyróżnianych na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach oraz kilku publikacji i rozdziałów w książkach z dziedziny ortodoncji.
Sobota 27.10 Kurs
“NO MORE METAL”- czyli co nowego w świecie aparatów estetycznych?
14:30 - 18:00
Założyciel OBODA Group® i twórca jej projektów szkoleniowych. Na swojej drodze zawodowej od 1993 r. jest związany ze stomatologią. Stworzył 3 przychodnie stomatologiczne, którymi z sukcesem zarządzał przez kilkanaście lat. W ramach OBODA Group zrzesza psychologów oraz socjologów, którzy skupiają się na badaniu psychologicznych aspektów pracy z pacjentem. Jako jeden z kilkudziesięciu coachów w Polsce posiada akredytację największej międzynarodowej organizacji coachingowej ICF (International Coach Federation) na poziomie Professional Certified Coach (PCC). Jest certyfikowanym trenerem NLP, posiada certyfikat Master Practicioner in Art of NLP, nadany przez amerykańskie stowarzyszenie The Society of NLP i Instytut Psychoterapii.
Od 15 lat z sukcesami pracuje jako trener i coach. W 2003 roku postanowił w unikalny sposób połączyć całą zdobytą wiedzę psychologiczną oraz stomatologiczną i skupić się na badaniu i opracowywaniu profesjonalnych standardów pracy z pacjentem stomatologicznym. Prekursor badań wpływu postępowania lekarza na decyzje medyczne pacjenta. Autor najbardziej kompletnego projektu rozwoju zawodowego i osobistego lekarzy dentystów (MEMS). Twórca unikalnego interdyscyplinarnego modelu zarządzania praktyką (LEAD). Jako pierwszy na tym rynku rozwija także zasoby wewnętrzne uczestników, wiedząc, że behawioralne wskazówki postępowania to dopiero początek drogi do sukcesu zawodowego i osobistego.
Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu psychologicznych aspektów pracy z pacjentem (magazyny takie jak: Implantologia, e-Dentico, Medical Dental Tribune, TPS).
Sobota 27.10 Wykład
Efektywny model organizacji praktyki
08:45 - 09:45
Specjalista ds. Naukowych i Szkoleń, w grupie produktów przeznaczonych do monitorowania procesów sterylizacji. Pracownik 3M Poland, od 2008 zaangażowany w rozwijanie wiedzy dotyczącej procesów sterylizacji medycznej i ich wpływu na bezpieczeństwo pacjenta.
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. W latach 2013-2014 członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Komitet Techniczny 295 ds. sterylizacji. Członek wspierający Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej. Wykładowca na kursach dla techników i kierowników Centralnych Sterylizatorni. Uczestnik branżowych konferencji krajowych, jak i zagranicznych związanych z tematyką dekontaminacji narzędzi i zakażeń.
Sobota 27.10 Wykład
Sterylizacja narzędzi w gabinecie stomatologicznym
08:45 - 09:45
Wytyczne nowoczesnej stomatologii zachowawczej to adhezja i minimalna inwazyjność. Obecnie materiały kompozytowe wiodą prym na rynku jako trwałe i uniwersalne rozwiązanie do odbudowy. Nie ma planowania leczenia bez użycia materiałów kompozytowych w celu uszczelniania, odbudowy w odcinku przednim i bocznym lub jako dodatkowe wsparcie przy koronach protetycznych. Doskonała znajomość zalet i ograniczeń tych materiałów ma zasadnicze znaczenie dla wszystkich lekarzy dentystów: niedocenianie stosowania kompozytów może prowadzić do niepowodzeń i bardzo długiej pracy w gabinecie.
Reguły zmieniły się wraz z nowymi materiałami i wreszcie mamy możliwość wykonywania trudnych przypadków w bardzo prosty sposób.
„Simplexity” - proste rozwiązanie dla skomplikowanego problemu - to nowy trend. Poznawanie materiałów kompozytowych, w dzisiejszych czasach bardziej niż kiedykolwiek, oznacza zrozumienie ich praktycznego zastosowania, wybór idealnego materiału na rynku pod względem mechanicznym i estetycznym. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wybrać technikę pośrednią, a kiedy bezpośrednią, aby ocenić zastosowanie kompozytów, nie tylko w dziedzinie stomatologii zachowawczej, ale także w protetyce, zarówno w przypadku rozwiązań tymczasowych, jak i stałych.
W rezultacie oznacza to właściwe zaplanowanie leczenia pacjenta i żeby to osiągnąć trzeba skupić się na jakości końcowego leczenia oraz czasu pracy. Mając na uwadze jasne wskazówki, zdarzają się dylematy: czy stosować kompozyty czy ceramikę. Jednak nie są to już skrajne wybory, ale raczej dwa materiały, które stanowią integralne rozwiązania. Jest to wybór, który można stosować w całkowitej harmonii, nawet u tego samego pacjenta. W związku z tym lekarze dentyści mają teraz możliwość wykorzystania maksimum korzyści, jakie te materiały przynoszą stomatologii estetycznej.
Pokaz pod kamerą:
+Odbudowa klasy IV w odcinku estetycznym
prof. Angelo Putignano
Tytuł naukowy oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych uzyskał na Uniwersytecie w Ankonie we Włoszech. Jest profesorem zwyczajnym w stomatologii odtwórczej w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Ponadto jest również kierownikiem oddziału stomatologii operacyjnej i endodoncji w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy oraz Dean School of Dental Hygienist Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Aktywny członek Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Operacyjnej (SIDOC). Założyciel Włoskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (IAED). Aktywny członek Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (EAED). Na co dzień prowadzi prywatny gabinet stomatologiczny w Ankonie koncentrując się przede wszystkim na stomatologii odtwórczej i estetycznej. Jest również współautorem książki "Stomatologia adhezyjna: klucz do sukcesu" pod redakcją Quintessence International oraz współtwórcą "Pośredniej konserwatywnej odbudowy zębów bocznych" (UTET 2008). Prof. Angelo Putignano prowadzi liczne międzynarodowe wykłady na całym świecie, poświęcone tematyce adhezyjnych i estetycznych uzupełnień protetycznych.
Zęby leczone endodontycznie nie są ”normalnymi” zębami. Wymagają specjalnej uwagi od lekarza klinicysty.
Obecnie łatwo jest usunąć ząb i zamienić go na implant, ale czy naprawdę zawsze jest to potrzebne?
Często zdarza się, że zęby, które można uratować, zostają usunięte. Niesamowita rewolucja materiałów wiążących do zębiny przyczyniła się do zmiany pojęcia stomatologii zachowawczej, dzięki ulepszonym materiałom i technikom pracy. Dentyści mogą przywrócić estetykę i funkcjonalność przy niskich kosztach biologicznych i finansowych. Jednym z kluczy do sukcesu jest zachowanie pozostałej struktury zęba. Dzięki technologii systemów łączących jest to możliwe do wykonania. Celem seminarium jest dokonanie krytycznej oceny nowoczesnych materiałów i procedur do odbudowy zębów leczonych endodontycznie, w skomplikowanych przypadkach. Porozmawiamy o zastosowaniu wkładów z włókna szklanego, wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonania uzupełnień bezpośrednich i pośrednich. Ponadto przedyskutowane zostaną aspekty multidyscyplinarnego planowania leczenia.
Pokaz pod kamerą:
Przedstawiona zostanie procedura odbudowy zęba po leczeniu endodontycznym z zastosowaniem wkładów z włókna szklanego w technice pośredniej i bezpośredniej.
dr Giulio Pavolucci
Urodzony w Sienie w 1984 r. aktualnie mieszka w Montepulciano, małym miasteczku w Toskanii. W codziennej praktyce stomatologicznej koncentruje się przede wszystkim na adhezyjnych uzupełnieniach pośrednich i bezpośrednich, ze szczególnym upodobaniem w odcinku przednim. Jest profesorem wizytującym w Szkole Stomatologicznej oraz ukończył II poziomie Master Level w zakresie rekonstrukcji i endodoncji pod opieką swojego mentora prof. Simone Grandini na uniwersytecie w Sienie. Prowadzi prywatna praktykę stomatologiczną w Cortonie wspólnie z dr. Andrei Fabianelli oraz prof. Simone Grandini, koncentrując się na rekonstrukcjach oraz leczeniu endodontycznym. Ponadto jest honorowym członek grupy Styleitaliano oraz Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Zachowawczej (SIDOC), prelegentem na konferencjach naukowych i kursach pralktycznych, współtwórcą książek "La Protesi fissa con margini di chiusura verticali" oraz "La Protesi Implantare: vantaggi, problemi e soluzioni pratiche" autorstwa dr Ezio Bruny i dr Andrei Fabianelli.
Niektórzy ludzie obawiają się „uproszczonej stomatologii estetycznej”, ponieważ wydaje się, że osiągnięcie efektu estetycznego nie może być łatwe. Dzięki racjonalnemu wykorzystaniu mniejszej gamy kolorów, większej liczbie logicznych procedur oraz instrumentom opracowanym przez grupę StyleItaliano, możemy codziennie uzyskiwać wyższą jakość swojej pracy w zaskakująco krótkim czasie. Celem jest, aby lekarze dentyści nauczyli się przydatnej techniki zamykania diastem, modyfikowania kształtu zębów oraz natychmiastowego zastosowania tych wskazówek, by podnieść jakość swojej pracy zawsze w prosty sposób.
Pokaz pod kamerą:
Pełna procedura zamykania diastem nie wymagająca stosowania techniki wax-up. Uproszczenie planowania, wyeliminowanie użycia specjalnych narzędzi z jednoczesnym osiągnięciem niezrównanej jakości. Systemy łączące, modelowanie, zakładanie formówek, odtwarzanie punktów stycznych, wykończenie i polerowanie.
dr Jordi Manauta
Tytuł naukowy oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych uzyskał na Uniwersytecie w Ankonie we Włoszech. Jest profesorem zwyczajnym w stomatologii odtwórczej w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Ponadto jest również kierownikiem oddziału stomatologii operacyjnej i endodoncji w School of Dentistry Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy oraz Dean School of Dental Hygienist Polytecnique University of Marche-Ancona-Italy. Aktywny członek Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Operacyjnej (SIDOC). Założyciel Włoskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (IAED). Aktywny członek Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (EAED). Na co dzień prowadzi prywatny gabinet stomatologiczny w Ankonie koncentrując się przede wszystkim na stomatologii odtwórczej i estetycznej. Jest również współautorem książki "Stomatologia adhezyjna: klucz do sukcesu" pod redakcją Quintessence International oraz współtwórcą "Pośredniej konserwatywnej odbudowy zębów bocznych" (UTET 2008). Prof. Angelo Putignano prowadzi liczne międzynarodowe wykłady na całym świecie, poświęcone tematyce adhezyjnych i estetycznych uzupełnień protetycznych.
Kariera dentysty praktyka obejmuje złożony proces zarówno edukacji jak również pracy klinicznej. Może być bogata zarówno w sukcesy jaki i w niepowodzenia, które niestety mogą zostać zapomniane, a tym samym nie dają możliwości nauki na własnych błędach.
Przemysł lotniczy jest dobrym przykładem dla stomatologów. Czarna skrzynka to rodzaj trwałej pamięci, gdzie przechowywane są wszystkie informacje dotyczące lotów i wszelkich nieszczęśliwych awarii. W razie wypadku lotniczego badana jest czarna skrzynka i wyciągane są odpowiednie wnioski. Na tej podstawie zostaną wprowadzone nowe procedury.
Dlaczego nie przeprowadzić dochodzenia w oparciu o nasze własne doświadczenia? Jak możemy się uczyć, przewidywać, a tym samym unikać w przyszłości niepowodzeń?
Autor wykładu opiera się na własnym doświadczeniu klinicznym, niepowodzeniach i danych opartych na dowodach naukowych, aby doradzić, jak uczyć się na błędach i unikać ich powtarzania.
dr n. med. Maciej Żarow
Studia na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie ukończył w 1995 roku. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie. W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat badań technik inlay/onlay, a w 2005 ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.
Odbywał staż m. in. na Uniwersytecie w Goteborgu, prowadził badania naukowe w klinikach dentystycznych w Leeds i Manchesterze w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym. Laureat nagrody International Association for Dental Research dla młodych naukowców (IADR 2003 Goteborg).
Autor ponad 50 publikacji ogłoszonych drukiem w j. polskim oraz w j. angielskim. Ponad 100 odczytów na kongresach naukowych w Polsce oraz za granicą.
Jako członek prestiżowej włoskiej grupy badawczej w zakresie stomatologii odtwórczej „Style Italiano” prowadzi wykłady na wielu międzynarodowych kongresach i kursach.
Od 16 lat prowadzi praktykę prywatną w Krakowie, a od 13 lat Centrum Kształcenia Podyplomowego Dentist, w którym prowadzi kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. Autor książki "EndoProtetyka. Przewodnik dla praktyki" Wyd. Kwintesencja 2013r.
We wrześniu 2014r. został nominowany na Profesora wizytującego Uniwersytetu w Chieti (Włochy).
Dobór cementu do sytuacji klinicznej i jego zastosowanie. Techniki pracy z materiałami kompozytowymi w celu uzyskania trwałego i estetycznego połączenia. Protokoły pracy ze współczesnymi materiałami krok po kroku.
Pokaz pod kamerą:
Cementowanie licówki w odcinku estetycznym.
lek. dent. Marcin Krupiński
Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz estetycznej odbudowie zębów z wykorzystaniem licówek i onlayi. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Autor publikacji oraz prezentacji i warsztatów dla lekarzy stomatologów z zakresu endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Laureat Nagrody Młodych Pracowników Nauki 2011 za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne.
Estetyczne pośrednie techniki odbudowy często znajdują się na granicy stomatologii zachowawczej i protetyki. Możliwość ich opanowania w prosty i powtarzalny sposób zapewnia stabilne rezultaty w czasie i prowadzi do długoterminowego sukcesu klinicznego.
Zaprezentowany zostanie plan leczenia w stomatologii estetycznej. Dodatkowo każdy uczestnik zdobędzie wiedzę, niezbędną do zarządzania swoją pracą dla osiągnięcia sukcesu w pośrednim leczeniu estetycznym.
Pokaz pod kamerą:
Wykonanie preparacji pod overlay i licówki.
dr Giuseppe Marchetti
Urodził się w Parmie w 1972 r. Ukończył Uniwersytet Medyczny wydział stomatologii w Parmie w 1996 roku. Aktualnie jest aktywny członek Włoskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (IA) oraz AIC (Accademia Italiana di Conservativa). Na co dzień pracuje w swojej prywatnej klinice stomatologicznej Studio Dentistico Marchetti w Parmie specjalizując się zarówno w procedurach stomatologii zachowawczej jak i protetycznej. Jest również wizytującym wykładowca na uniwersytetach w Sienie (Włochy) i Marsylii (Francja). Ponadto bardzo aktywny wykładowca na krajowych i międzynarodowych kursach i konferencjach naukowych.
Pokaz pod kamerą: Podczas demonstracji praktycznej zostanie przedstawiona unikalna metoda wykonywania przykręcanej odbudowy na implancie w odcinku przednim, przy niekorzystnym położeniu implantu, bez stosowania łącznika kątowego. Zaprezentowana zostanie dwuczęściowa odbudowa na implancie z wykorzystaniem licówki, która zostanie adhezyjnie zacementowana podczas prezentacji.
lek. stom. Rafał Mędzin
Stomatolog ogólnie praktykujący, jest absolwentem Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uzyskał również specjalizację ze Stomatologii Ogólnej i ukończył podyplomowe Curriculum in Oral Implantology na frankfurckim uniwersytecie.
Od 1998 roku współprowadzi Prywatną Klinikę DENTURA w Gryfinie z funkcjonującym tam laboratorium prostetycznym. Jest także autorem wielu prac naukowych specjalizującym się w endodoncji, stomatologii minimalnie inwazyjnej, implantologii, technologiach CAD/CAM oraz makrofotografii stomatologicznej. Jako pierwszy w Polsce stworzył i przeprowadził wspólnie z dr. Lassocińskim wykład dla lekarzy stomatologów w pełnej technologii na kinowym ekranie 3D.
Pokaz izolacji pola zabiegowego do adhezyjnego cementowania prac protetycznych. Protokół przygotowania prac oraz zęba. Osadzenie różnych prac protetycznych i kontrola usuwania nadmiarów materiału. Ćwiczenie praktyczne wykonania i wykończenia korony tymczasowej z materiału Protemp™. Osadzenie korony i technika usuwania nadmiarów cementu.
Uczestnicy kursu proszeni są o zabranie ze sobą własnych lup.
lek. dent. Marcin Krupiński
Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz estetycznej odbudowie zębów z wykorzystaniem licówek i onlayi. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Autor publikacji oraz prezentacji i warsztatów dla lekarzy stomatologów z zakresu endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Laureat Nagrody Młodych Pracowników Nauki 2011 za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne.
Celem kursu jest poznanie zasad planowania rekonstrukcji protetycznych z wykorzystaniem licówek porcelanowych, ich zalet i ograniczeń. Teoretyczne i praktyczne nabycie umiejętności opracowania tkanek zęba pod różne typy licówek, zapoznanie się z technikami pobierania idealnego wycisku i protokołem cementowania licówek porcelanowych.
Kurs okraszony licznymi przypadkami z własnej praktyki. Na ich podstawie zostaną przedstawione newralgiczne punkty podczas wykonywania licówek. Pokazane zostaną źródła ewentualnych niepowodzeń oraz sposoby jak ich uniknąć.
Uczestnicy kursu proszeni są o zabranie ze sobą własnych lup.
Część teoretyczna obejmuje:
Pokaz prowadzony przez wykładowcę obejmuje:
Część praktyczna w wykonaniu kursantów obejmuje:
dr n. med. Aneta Doliwa-Augustowska
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi z 1995 r. Od 1996r. pracuje jako asystent w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Katedry Somatologii Odtwórczej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się przede wszystkim w stomatologii estetycznej i protetyce stomatologicznej. Od 20 lat regularnie i konsekwentnie doskonali swoje umiejętności na wielu konferencjach i kursach szkolenia podyplomowego w Polsce i zagranicą. Jest współautorem książki „Kompendium wykonywania uzupełnień protetycznych” pod redakcją dr hab. prof. nadzw. Beaty Dejak oraz licznych artykułów badawczych i kazuistycznych. Prowadzi kursy praktyczne i szkolenia z zakresu protetyki protez stałych, stomatologii estetycznej, projektowania atrakcyjnego uśmiechu w całej Polsce.
Wypełnienia kompozytowe to podstawowy zabieg, którego każdy lekarz dentysta uczy się już na studiach. Wydaje się, że to nic trudnego, a jednak…
Ile razy zdarzało się Tobie, że mimo świetnie dobranego koloru, prawidłowej techniki, itp. coś z ostatecznym efektem było nie tak?
Ile razy wykorzystałeś/aś dwie warstwy: szkliwną i zębinową, a efekt był daleki od ideału?
Ile razy zamknięta diastema nie wyglądała tak jak powinna?
Na tych warsztatach dowiesz się jak zaplanować zmianę uśmiechu Twoich Pacjentów za pomocą materiałów kompozytowych. Jakich użyć narzędzi i technik. Nauczysz się jak za pomocą złudzeń optycznych, sprawiać, że zęby będą się wydawać dłuższe, szersze, delikatniejsze, węższe, młodsze… w zależności od potrzeb Twoich Pacjentów.
dr n. med. Michał Ganowicz
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, jest specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją. Obecnie pracuje jako lekarz stomatolog w Niewada Clinic oraz konsultant medyczny 3M Oral Care, Philips i Medin.
Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym, bezpośrednich i pośrednich rekonstrukcjach zębów oraz profilaktyce stomatologicznej. Od początku swojej kariery prowadzi wykłady oraz warsztaty praktyczne dla lekarzy stomatologów, studentów stomatologii, a także higienistek stomatologicznych. Jest również autorem wielu publikacji naukowych dotyczących leczenia endodontycznego, zachowawczego oraz protetyki i profilaktyki stomatologicznej.
Stomatologia wymaga podejmowania właściwych decyzji i opracowywania skutecznych planów leczenia pacjentów. Wiele dostępnych strategii pozwala na wybór odpowiednich narzędzi oraz sposobów dbania o uśmiech klientów. Warsztaty pozwolą na omówienie wielu kwestii związanych między innymi z porównaniem materiałów do wykonywania licówek, planowaniem funkcjonalnym i estetycznym czy też komunikacją z laboratorium. Z kolei część praktyczna skupi się na samodzielnej preparacji z możliwością użycia lup zabiegowych.
Uczestnicy kursu proszeni są o zabranie ze sobą własnych lup.
Praca na stanowiskach fantomowych będzie się odbywała w parach.
lek. stom. Rafał Mędzin
Stomatolog ogólnie praktykujący, jest absolwentem Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uzyskał również specjalizację ze Stomatologii Ogólnej i ukończył podyplomowe Curriculum in Oral Implantology na frankfurckim uniwersytecie.
Od 1998 roku współprowadzi Prywatną Klinikę DENTURA w Gryfinie z funkcjonującym tam laboratorium prostetycznym. Jest także autorem wielu prac naukowych specjalizującym się w endodoncji, stomatologii minimalnie inwazyjnej, implantologii, technologiach CAD/CAM oraz makrofotografii stomatologicznej. Jako pierwszy w Polsce stworzył i przeprowadził wspólnie z dr. Lassocińskim wykład dla lekarzy stomatologów w pełnej technologii na kinowym ekranie 3D.
dr José Chaqués Asensi
Ukończone studia medyczne (M.D.), Univ. of Seville
Specjalizacja ze Stomatologii (D.D.S.), Univ. of Seville
Specjalizacja i Master of Science w Orttodoncji, Case Western Reserve University Cleveland (Ohio, USA)
Doktorat Oral Sciences, Univ. of Seville
Aktywny Członek I Chairman - Angle Society of Europe
Członek European Board of Orthodontics
Członek Spanish Board of Orthodontics
Profesor Nadzwyczajny, Univ. of Seville od 1995 do 2010
Aktywny Członek - Spanish Society of Specialized Orthodontists (A.E.S.O.R.) oraz AAO
Nagroda “Moriyón” otrzymana od Spanish Orthodontics Society
Członek komisji egzaminacyjnej E.B.O.
Laureat nagrody European Federation of Orthodontics za najlepszy artykuł kliniczny in 2011
Szereg publikacji w krajowych I międzynarodowych w czasopismach I wydaniach książkowych.
Wykładowca SEDO, SIDO, SFODF, EOS, AAO I innych krajowych I zagranicznych zjazdach towarzystw naukowych.
Od 1990 roku prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną w Sewilli.
Podczas wykładu znajdziesz odpowiedzi na pytania:
Zarządzanie gabinetem stomatologicznym to wieloaspektowy i złożony proces. W trakcie edukacji akademickiej przyszli lekarze nie rozwijają kompetencji związanych z efektywnym prowadzeniem gabinetu oraz zespołu medycznego – skutkuje to szeregiem działań opartych raczej na intuicji niż na sprawdzonych, potwierdzonych naukowo metodach. Nieodzownym elementem opracowywanego przez lata interdyscyplinarnego modelu współpracy zespołowej jest dopasowanie znanych modeli i koncepcji bezpośrednio do środowiska stomatologicznego. OBODA Group jest jedyną na rynku europejskim firmą, której udało się skutecznie połączyć oba te elementy. W ramach wykładu zostanie zaprezentowany dopracowany w szczegółach model współpracy lekarza prowadzącego ze specjalistami. Wdrożenie modelu L.E.A.D. zwiększy (być może zwielokrotni) liczbę kompleksowych leczeń i wizyt. Dowiesz się, jak w pełni koordynować przebieg procesu leczenia pacjenta. Dzięki wdrożeniu modelu organizacji praktyki OBODA Group:
Mariusz Oboda
Mariusz Oboda założyciel OBODA Group® i twórca jej projektów szkoleniowych. Na swojej drodze zawodowej od 1993 r. jest związany ze stomatologią. Stworzył 3 przychodnie stomatologiczne, którymi z sukcesem zarządzał przez kilkanaście lat. W ramach OBODA Group zrzesza psychologów oraz socjologów, którzy skupiają się na badaniu psychologicznych aspektów pracy z pacjentem. Jako jeden z kilkudziesięciu coachów w Polsce posiada akredytację największej międzynarodowej organizacji coachingowej ICF (International Coach Federation) na poziomie Professional Certified Coach (PCC). Jest certyfikowanym trenerem NLP, posiada certyfikat Master Practicioner in Art of NLP, nadany przez amerykańskie stowarzyszenie The Society of NLP i Instytut Psychoterapii.
Od 15 lat z sukcesami pracuje jako trener i coach. W 2003 roku postanowił w unikalny sposób połączyć całą zdobytą wiedzę psychologiczną oraz stomatologiczną i skupić się na badaniu i opracowywaniu profesjonalnych standardów pracy z pacjentem stomatologicznym. Prekursor badań wpływu postępowania lekarza na decyzje medyczne pacjenta. Autor najbardziej kompletnego projektu rozwoju zawodowego i osobistego lekarzy dentystów (MEMS). Twórca unikalnego interdyscyplinarnego modelu zarządzania praktyką (LEAD). Jako pierwszy na tym rynku rozwija także zasoby wewnętrzne uczestników, wiedząc, że behawioralne wskazówki postępowania to dopiero początek drogi do sukcesu zawodowego i osobistego.
Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu psychologicznych aspektów pracy z pacjentem (magazyny takie jak: Implantologia, e-Dentico, Medical Dental Tribune, TPS).
Na czym polega proces sterylizacji? Jak powinien być kontrolowany? Jakie mamy wytyczne/rekomendacje dotyczące przeprowadzania dekontaminacji? Jakie jest zastosowanie norm ISO w tym procesie? Jakie korzyści z kontroli procesu sterylizacji ma pacjent i lekarz?
Wykład będzie przybliżał zagadnienie sterylizacji narzędzi medycznych. Poznanie fizykochemicznego przebiegu tego procesu pozwala lepiej zrozumieć zasadność jego kontroli. Omówione zostaną aktualne wytyczne, rekomendacje oraz normy ISO dotyczące przeprowadzania sterylizacji narzędzi medycznych.
Aleksandra Górska
Specjalista ds. Naukowych i Szkoleń, w grupie produktów przeznaczonych do monitorowania procesów sterylizacji. Pracownik 3M Poland, od 2008 zaangażowany w rozwijanie wiedzy dotyczącej procesów sterylizacji medycznej i ich wpływu na bezpieczeństwo pacjenta.
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. W latach 2013-2014 członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Komitet Techniczny 295 ds. sterylizacji. Członek wspierający Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej. Wykładowca na kursach dla techników i kierowników Centralnych Sterylizatorni. Uczestnik branżowych konferencji krajowych, jak i zagranicznych związanych z tematyką dekontaminacji narzędzi i zakażeń.
Wpływ leczenia ortodontycznego na estetykę twarzy, ust, zębów, dziąseł.
Co mozemy zrobić sami a kiedy warto poprosić o pomoc kolegę chirurga lub periodontologa?
Wspomaganie leczenia ortodontycznego zabiegami chirurgicznymi:
mała chirurgia- duże możliwości, duża chirurgia- spektakularne efekty.
Prezentacja przypadków leczonych konwencjonalnie (często z wykorzystaniem TAD’s), wspomaganych kortykotomią piezochirurgiczną oraz przypadków chirurgicznych z uzasadnieniem wyboru opcji leczenia.
dr n. med. Katarzyna Becker
Członek PTO, WFO, Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w 1995 r. Od 2002 r. prywatna praktyka ortodontyczna, od 2004 r. akredytacja Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia szkolenia podyplomowego w ramach specjalizacji z ortodoncji. Lata 2004-2005 kierownk Zakładu Ergonomii Śląskiej Akademii Medycznej.
Od roku 2011 wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej (podyplomowe studia logopedii)/ Autor publikacji o tematyce stomatologicznej, ortodontycznej, logopedycznej.
Od 2011 r. prowadzi szkolenia dla 3M na temat miniimplantatów ortodontycznych.
“Nie dla metalu!” - słyszymy często już przy pierwszej wizycie ortodontycznej. Coraz częściej o estetyczne rozwiązania w ortodoncji pytają nie tylko dorośli, ale także rosnący pacjenci. Jaka jest więc alternatywa dla przeciwników metalowych aparatów? Co oferuje nowoczesna ortodoncja? Nowoczesna ortodoncja, a dokładniej estetyczne metody leczenia ortodontycznego, dają pacjentom możliwość wyboru spośród zewnętrznych aparatów estetycznych oraz językowych.
Czy aparat estetyczny jest jednak dla każdego? Jak się mówi z aparatem językowym?
Jakie są najczęstsze wątpliwości pacjentów zainteresowanych leczeniem estetycznymi aparatami ortodontycznymi? Odpowiedzi na te i inne pytania, jak również wiele nowoczesnych rozwiązań z zakresu estetycznej ortodoncji na podstawie przypadków klinicznych znajdą Państwo podczas wykładu “NO MORE METAL”.
dr n. med. Anna Wasiewicz
Dr n. med. Anna Wasiewicz jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest właścicielką i dyrektorką medyczną autorskiej kliniki stomatologicznej dla dorosłych My Dental Clinic. Od 2010 roku pracuje jako nauczycielka akademicka w Zakładzie Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie jest zaangażowana w pracę kliniczną oraz naukowo-dydaktyczną. W swojej praktyce zajmuje się leczeniem przypadków wielospecjalistycznych, stosując nowoczesne techniki, w tym zakotwienie szkieletowe i aparaty ortodontyczne najnowszych generacji. Specjalizuje się w leczeniu metodą językową – systemem Incognito. Jest ponadto autorką wielu prac naukowych prezentowanych i wyróżnianych na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach oraz kilku publikacji i rozdziałów w książkach z dziedziny ortodoncji.
Dzięki odbyciu kursu certyfikacyjnego będziecie mogli Państwo z łatwością rozpocząć pracę z systemem lingwalnym Incognito. Uzyskacie Państwo wiedzę niezbędną do stosowania tego systemu. Dodatkowo poznacie Państwo wszelkie materiały oraz techniki niezbędne do prawidłowego prowadzenia leczenia aparatem Incognito, zaś dzięki ćwiczeniom na typodontach nabędziecie Państwo praktycznego doświadczenia w różnych fazach leczenia ortodontycznego w technice lingwalnej.
Korzyści dla certyfikowanych ortodontów
lek. stom. Katarzyna Dziuba-Osikowicz
Lek. stom. Katarzyna Dziuba‑Osikowicz jest absolwentką Wydziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2004 roku prowadzi praktykę ortodontyczno-stomatologiczną, a od 2013 współpracuje z firmą 3M, prowadząc kursy Incognito w ramach In-Office Hosting Day.
Jest specjalistką w zakresie ortodoncji, posiada certyfikat systemu Incognito oraz tytuł Master of Lingual Science Incognito, Napoli 2015. W swojej praktyce stosuje także leczenie aparatami stałymi, korzystając z większości współczesnych metod: zakotwienia szkieletowego, mikrośrub, RPE, SARPE czy też leczenia metodą lingwalną.
Uroczysty bankiet w dniu 26.10. Dobierz bankiet w następnym kroku.
Dla uczestnika pakietu "Trattoria" i Kursu ortodontycznego: 100 zł.
Dla uczestnika pakietu "Ristorante" i Kursu Incognito: W CENIE
Dla osoby towarzyszącej - 200 zł
Pierwszego dnia konferencji zapraszamy Państwa na uroczysty bankiet. Wyjątkowa sceneria oraz oprawa muzyczna stworzą włoski klimat, który zapewni Państwu wiele radosnych chwil. Nowoczesna sala w Wytwórni Filmów Fabularnych w hotelu DoubleTree by Hilton zapełni się tego wieczora dodatkowymi atrakcjami. Zapraszamy! To będzie czas, podczas którego wszyscy obecni będą mogli poznać się lepiej, nawiązać nowe kontakty i spędzić czas w magicznej atmosferze.
Miejsce: DoubleTree by Hilton w Łodzi
Rozpoczęcie o godz. 20:00