25 października
11:00-12:00
Szkło jest materiałem, który coraz częściej staje się niezbędny w pracy współczesnych projektantów. Właściwości tj. przezroczystość oraz szerokie możliwości projektowania z jego wykorzystaniem sprawiają, że jest szczególnie doceniany m.in. przez architektów i projektantów wnętrz. Szkło jako materiał konstrukcyjny, najbardziej zyskuje jednak na znaczeniu przy odpowiedniej technologii łączenia. Dzięki odpowiednim materiałom klejącym elementy szklane, okna lub szklane fasady można łączyć szybko, bezpiecznie i trwale.
Połączenia klejone są często stosowane, gdy trzeba połączyć ze sobą różne materiały, na przykład szkło z tworzywami sztucznymi lub szkło z metalami itp. Zwykle potrzebne są do tego kleje o wysokiej elastyczności, ponieważ mogą kompensować różne współczynniki rozszerzalności cieplnej łączonych materiałów i bardzo dobrze tolerują wibracje i siły dynamiczne.
Żadna inna metoda łączenia nie zapewnia elastyczności, jakiej wymaga na przykład połączenie szkło-metal.
Inżynier ds. zastosowań w Dziale Taśm i Klejów Przemysłowych 3M. Odpowiedzialny za rozwój nowych zastosowań technologii klejenia 3M, doradztwo techniczne i współpracę techniczną z klientami. Wieloletnie doświadczenie w doborze, testowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu klejenia Specjalizacja: rynek produkcji autobusów, pociągów, pojazdów ciężarowych i specjalnych.
Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później.
Formularz został przesłany.
Dodaj do kalendarza
Marki wymienione powyżej są znakami towarowymi firmy 3M.