Zintegrowany Program Ochrony Słuchu 3M

Tutaj zaczyna się Twój zintegrowany program ochrony słuchu.

Według dyrektywy 2003/10/WE pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom ochronników słuchu w momencie, kiedy poziom hałasu w miejscu pracy osiągnie wartość 80 dB. Użycie środków ochrony słuchu staje się obowiązkowe, gdy poziom hałasu osiągnie wartość 85 dB lub więcej. Ponadto pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia "stałego, skutecznego programu ochrony słuchu" dla pracowników narażonych na hałas, ale co to naprawdę oznacza? Bez względu na to, czy tworzysz program ochrony słuchu od podstaw, czy chcesz ulepszyć istniejący program, 3M zawsze służy pomocą.

Droga do skutecznej ochrony.

Zrozumienie zagrożenia utraty słuchu w miejscu pracy i wiedza, jak najlepiej się przed nimi chronić wpływa na świadomość i zaangażowanie w działania skutecznie chroniące słuch. Jako globalny lider w dziedzinie ochrony słuchu, firma 3M dostarcza sprawdzone, skuteczne i proste rozwiązania dla wyzwań związanych ze szkodliwym poziomem hałasu.

Measure, Protect, Train, Evaluate, Control, Check, Record

7 kroków Zintegrowanego Programu Ochrony Słuchu 3M TM

Pomiar

Pomiary hałasu na stanowisku pracy są koniecznym elementem ochrony pracownika przed szkodliwym hałasem. Prowadzenie pomiarów może pomóc określić, kto jest zagrożony, kto powinien być objęty programem, a także wyznaczyć odpowiednie kontrole i określić sprzęt ochronny, aby zredukować ryzyko zawodowe.

Analiza

Niektóre czynności i maszyny emitują hałas o wysokich poziomach. Ale czy muszą? Proces produkcji i maszyny można zaprojektować lub zmienić tak, aby generowały mniejszy hałas.

Dobór

Ochronniki słuchu odgrywają bardzo ważną rolę w programie. Muszą być wygodne, dobrze dopasowane i zapewniać odpowiedni poziom ochrony. Należy również uwzględnić kompatybilność z innymi środkami ochrony indywidualnej oraz możliwość komunikacji między pracownikami. W twoim programie pomożemy ci uświadomić pracowników o znaczeniu stosowania ochronników słuchu. Wprowadzimy także obiektywny, ilościowy systemu określający poziom dopasowania określany indywidualnym wskaźnikiem tłumienia (PAR).

Weryfikacja

Ważne jest, aby systematycznie monitorować poziom ubytków słuchu pracowników, w celu jak najwcześniejszego wykrywania zmian słyszenia. W razie konieczności podejmiesz odpowiednie kroki, aby zapobiec trwałemu ubytkowi słuchu.

Train

Szkolenie

Ponieważ utrata słuchu spowodowana hałasem zwykle następuje stopniowo, a objawy nie są widoczne, ważne jest, aby edukować pracowników o skutkach narażenia na wysoki hałas i szkolić ich, aby właściwie korzystali z ochronników słuchu. Możesz poprawić skuteczność działań zapobiegających utracie słuchu poprzez wdrożenie szkoleń praktycznych.

Dokumentacja

Prowadzenie poufnych, dokładnych i bieżących zapisów badań poziomu hałasu na stanowisku pracy, podejmowanych działań, kalibracji przyrządów, testów audiometrycznych, testów dopasowania i szkoleń pomaga w zarządzaniu i ewaluacji programu. W dłuższej perspektywie w lepszy sposób pozwala chronić firmę oraz pracowników.

Ewaluacja

Upewnij się, że Twój program ochrony słuchu jest systematycznie oceniany. Upewnij się, że obejmuje opinie pracowników, przeglądy odpowiedzialności i analizę kosztów. Pozwoli to zidentyfikować trendy, obszary problemowe i poprawić wydajność.


 • Ear Fit

  System weryfikujący ochronę słuchu 3M TM E-A-Rfit TM
  Dual-Ear Validation

  System weryfikujący ochronę słuchu 3M TM E-A-Rfit TM Dual-Ear pomaga określić czy pracownicy otrzymują odpowiednią ochronę słuchu poprzez 5-sekundową kontrolę dla 7 standardowych częstotliwości. Na podstawie wyników stworzony zostaje raport dotyczący dopasowania przedstawiając wynik testu dla każdej osoby induwidualnie.


 • Earplugs 1261

  Wkładki przeciwhałasowe 3M TM 1261/1271

  Wkładki wielokrotnego użytku są tak zaprojektowane, aby po wprowadzeniu do kanału słuchowego tłumiły szkodliwy poziom hałasu także w zakresie niskich częstotliwości. Unikalne kołnierze zewnętrzne ułatwiają utrzymanie położenia wkładek, poprawiając komfort noszenia i skuteczność ochrony.


 • Earplugs 1100 Series

  Wkładki przeciwhałasowe 3M TM 1100/1110

  Rolowane wkładki przeciwhałasowe 3M  TM 1100/1110 wykonane z miękkiej hipoalergicznej pianki poliuretanowej, aby zapewnić pełny komfort i niewielki nacisk na wnętrze ucha. Gładka, odporna na zabrudzenia powierzchnia wkładki zapewnia większą higienę, wytrzymałość i wygodę. Zwężający się kształt zapewnia dopasowanie do większości kanałów słuchowych i sprawia, że wkładki są prostsze w użyciu.


 • Wkładki przeciwhałasowe 3M E-A-R

  Wkładki przeciwhałasowe 3M TM E-A-R TM Classic TM ze sznurkiem

  Rolowane wkładki przeciwhałasowe 3M TM E-A-R TM Classic TM były pierwszymi w branży wkładkami do uszu, które zrewolucjonizowały ochronę słuchu. Są wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej. Zapewniają doskonałą ochronę słuchu i wygodę przez cały dzień. Idealne do stosowania w warunkach, gdzie hałas może być problemem zarówno w pracy jak i w czasie wolnym.


 • Wkładki przeciwhałasowe 3M E-A-Rsoft typu Yellow Neons

  Wkładki przeciwhałasowe 3M TM E-A-Rsoft TM
  typu Yellow Neons

  Wkładki 3M TM E-A-Rsoft  TM o wysokim poziomie tłumienia są wykonane z wolno rozprężającej się poliuretanowej pianki. Dzięki temu wkładki te zapewniają równomierny nacisk na kanał słuchowy, a duża elastyczność i wysoka szczelność gwarantują optymalny komfort. Stopień tłumienia 36dB. Jasnokolorowe wkładki przeciwhałasowe są preferowane przez większość pracowników oraz zauważalne podczas kontroli.


 • earmuffs

  Nausznki przeciwhałasowe 3M TM PELTOR TM serii X

  W nausznikach PELTOR serii X połączono uniwersalne wzornictwo, komfort i najnowocześniejsze technologie, tworząc najwygodniejsze i najtrwalsze modele. Szeroki zakres dostępnych poziomów ochrony ułatwia znalezienie odpowiedniego ochronnika słuchu.

Wypełnij formularz, aby otrzymać broszurę oraz próbki naszych wkładek przeciwhałasowych:

 • Wszyskie pola są wymagane. • Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Na podany adres został wysłany e-mail z prośbą o potwierdzenie danych.

Błąd formularza.

W trakcie wysyłania danych wystąpił błąd i formularz nie działa prawidłowo. Spróbuj odświeżyć stronę i wysłać dane ponownie.


Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.

© 3M 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.